Beward Forever Ro
Beward Forever Ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Biografie

2 participanți

In jos

Biografie Empty Biografie

Mesaj Scris de Bella Joi Iul 08, 2010 9:30 pm

Biografie

Bella
Admin

Mesaje : 184
Data de înscriere : 08/07/2010

https://bewardforeverro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Biografie Empty Re: Biografie

Mesaj Scris de Bella Joi Iul 08, 2010 9:31 pm

Kristen Jaymes Stewart (n. 9 aprilie 1990) este o actriţă de cinematograf şi televiziune americană. Este cunoscută pentru rolul ei din filmul bazat pe best-sellerul lui Stephenie Meyer, Amurg, unde interpretează rolul lui Bella Swan.

Kristen şi-a început cariera la vârsta de 9 ani, când un agent a văzut-o jucând într-o scenetă de Crăciun la colegiul unde învăţa.Tatal ei John Stewart este regizor si producător de televiziune (a lucrat pentru Fox ), iar mama ei Jules Mann-Stewart este supraveghetoare de scenarii din Maroochydore, Queensland, Australia.Are un frate mai mare Cameron Stewart.

A mers la scoala până în clasa a 7-a, iar apoi şi-a continuat studiile acasă.

Pe 16 noiembrie 2007, Summit Entertainment a anunţat că Kristen urma să interpreteze rolul Isabelei Swan în filmul filmul, bazat pe best-sellerul omonim scris de Stephenie Meyer. Kristen filma pentru Adventureland când regizoarea Catherine Hardwicke a vizitat studioul şi a fost „captivată” de felul în care juca. Kristen joacă împreună cu Robert Pattison, ce-l interpretează pe Edward Cullen, un vampir ce se îndrăgosteşte de Bella. Filmările au început în februarie 2008 şi s-au terminat în mai 2008. În martie 2009 au început filmările la a doua parte a filmului Amurg (Twilight), intitulat Luna Noua ce s-au terminat în data de 29 mai, acelaşi an.De asemenea un film de succes a fostThe Messengers 2007 unde a jucat rolul Jessicăi încercând să-i facă pe părinti ei să înteleagă că ceva se petrece în casă.

Bella
Admin

Mesaje : 184
Data de înscriere : 08/07/2010

https://bewardforeverro.forumgratuit.ro

Sus In jos

Biografie Empty Re: Biografie

Mesaj Scris de ramonika-rbd-twilight Dum Iul 11, 2010 6:28 pm

Biografie 11v1ou8

Date of Birth
9 April 1990, Los Angeles, California, USA


Birth Name
Kristen Jaymes Stewart


Nickname
Kris
KStew


Height
5' 6" (1.68 m)

Trivia
Are un frate mai mare numit Cameron şi a adoptat doi frati pe nume Dana şi Taylor. Ei locuiesc cu părinţii ei în zona Woodland Hills din Los Angeles. Kristen cumpărat casa ei proprii în 2008 şi împarte timpul între ei există şi reşedinţa părinţilor ei.

Tatal ei este John Stewart, un producător de televiziune care lucreaza la Fox TV. Prezent co-produce "On-Air cu Ryan Seacrest" (2004).

Nascut in Los Angeles, California şi-a petrecut apoi o parte din ei încă de la începutul ani Colorado şi Pennsylvania şi-a mutat înapoi la Los Angeles, unde în prezent locuieşte cu părinţii ei.

Susţinător şi membru al Crucii Roşii Naţional Celebrity Cabinetului.
Sa clasat pe locul # 17 pe Entertainment Weekly "30 Sub 30 de" lista de actriţă. (2008).

A trebuit să poarte lentile de contact maro pentru Twilight (2008 / I), deoarece ea are ochii verzi natural, în timp ce ochii lui Bella ar trebui sa fie maro.

Nominalizat de 3 ani consecutivi (2003-2005) Artist Award pentru tineri, dar niciodată nu a câştigat.

Cele mai populare Numit Film Fanatic Young actrita. (2008).

Are 3 câini: Oz, un amestec border collie, Jack şi Lily, care sunt mutts. De asemenea, are o pisica pe nume Jella.

Sa clasat pe locul # 9 pe Moviefone lui "25 mai tare Actori Sub 25" (2008).

Mama ei este australian.

Afişări romane de Charles Bukowski si Kurt Vonnegut Jr..

cartea preferata este "East of Eden" de John Steinbeck. De asemenea, îi place cartea "Stranger" de Albert Camus.

Mama este Jules Mann-Stewart, un supraveghetor care script-ul este conducerea primul ei film K-11 (2010), care stele Kristen.

A fost introdus pentru Vegemite (un răspândit australian) de către mama ei Sydney-născut, şi numele Noosa Heads (un oras statiune Queensland), ca unul din locurile ei preferate de pe planetă. patrimoniului ei australian inspirat, de asemenea, numele de câinele ei, un border collie numit Oz.

A participat la Saint Martin din Tours, în Philadelphia, Pennsylvania.

Înlocuit Hayden Panettiere ca Sarah Altman în panică Room (2002) a început chiar înainte de fotografiere.

După eliberarea din New Moon (2009), Kristen Stewart a fost chemat pentru impozitul pe juriu din Los Angeles şi a fost acceptat la un juriu pentru o cauză în care inculpatul a fost acuzat de sex, solicita de la un ofiţer de poliţie sub acoperire, dându ca prostituată. Acest caz procedura a luat trei zile şi sa încheiat cu juriul găsirea pârâtul nu vinovat.

A fost intr-o relatie cu Michael Angarano până la începutul anului 2009. S-au întâlnit pe platourile de Speak (2004).



Citate personale
Pe de lucru pe de panică cameră de film (2002) cu o astfel de stea nume de mare ca Jodie Foster: "Când am ajuns" Panic Room ", eu sunt asemeni," Oh, Dumnezeul meu, care e imens Este mai mare decât "imens.! Am fost un fel de speriat la "primul.

(Despre dragostea ei pentru actorie) Îmi place pentru că îmi place să povestesc. Îmi place să fiu în filme care au o poveste minunata. Eu nu sunt atât de interesat în a fi un star de la Hollywood. Este un loc de muncă, ştiţi. Când te trezeşti la şase dimineaţa în fiecare zi, timp de o săptămână, se simte ca muncesc din greu.

Nu vreau să fac filme pentru copii, şi nu vreau să fac filme pentru adulţi, fie.

Hotărând este un astfel de lucru personal, care este ciudat pentru că, în acelaşi timp nu este. Este pentru consumul altor persoane. Dar, în termeni de locuri de creativitate şi exprima-te, e doar versiunea cea mai extremă de faptul că am găsit vreodată. Este ca şi cum funcţionează, este efort. Când ajungeţi la punctul în care nu poţi merge mai şi te opreşti şi să luaţi o gură, este faptul că acelaşi tip de curatare a mintii.

O mulţime de actori cred că ceea ce facem noi este atât de importantă, ca suntem salvarea vieţilor oamenilor sau ceva.

Tot ce am încerca să fac în presă este să fie sincer despre ceva că eu chiar le pasă.

Am avut întotdeauna o aversiune de a căuta sexy, dar l-am crescut din el.

Am început totul de la acelaşi loc, cu acel sentiment de responsabilitate. La un film mai mare, va trebui să fie conştienţi de faptul că puteţi controla numai aspectul dvs. de film. Este frumos să fie pe un film mai mici, pentru ca esti de lucru cu prietenii dvs. şi vă simţiţi atât de apropiaţi. Este filmul dvs. şi puteţi face orice doriţi, şi nimeni nu va avea nimic de spus. Cu un film mai mare, este vorba de atât de mulţi oameni. Este atât de mult mai mult de un proces. Dar, în termeni de ceea ce fac personal, trebuie să fie aceeaşi, sau, altfel eu sunt doar pe unele film mare, fiind un mincinos, iar eu nu pot face asta.

Serios, eu sunt extrem incoerente şi nu ascunsă. Doar în general, gândurile mele tind să iasă în spurts puţin că nu trebuie neapărat să se conecteze. Dacă aţi atârna în jurul destul de mult, puteţi găsi calea liniară. Dar va lua un al doilea. Acesta este motivul pentru aceste interviuri nu merge bine pentru mine.

Despre având o AHA atunci când a venit să continue o cariera in actorie: am "Aha" momente progresiv - acestea sunt repere cum ar fi şi ei te-a lovit. Cred ca prima mea "Aha!" moment a fost atunci când am făcut acest televizor () film numit "Speak". Am fost doar de rulare cu ea, şi a ajuns un fel de adevărat mă pierde în ea, aşa că m-am simtit ca am fost o persoană diferită la sfârşitul anului. Asta a fost un moment mare.

Tu ar trebui să aibă posibilitatea de a fi mai mult de o persoană cu persoane diferite - pentru că aveţi că, în cadrul tine. Nu e ca esti o preface. Dacă toată lumea te cunoaşte atât de bine şi pot obţine întotdeauna o de tine, atunci esti blocat la acest lucru pe care oamenii cred ca esti. Tu ar trebui să aibă posibilitatea de a te reinventa. Pentru ca tu faci. Natural.

Dacă vrea să îşi dezvolte competenţele sale ca scriitor: vreau să lucreze la scris, pentru că scris este o deprindere. Scrierea este ceva care te poţi antrena sa stie mai bine. Pentru a te cunoaşte mai bine. Si e de intimidare ca dracu '. Adică, am cu siguranta va face întotdeauna ceea ce am făcut. Am început să iau, de asemenea, o mulţime de imagini, şi ele ajuta scris. Imagini de ajutor scris. Adică, vreau să fac cărţi. Vreau pentru a face fotografii şi să scrie apoi peste tot în imagini. Si apoi, nu am să spun o poveste complet, pentru că am avea o imagine, şi am doar un cuvânt.

Despre Bella în New Moon: Ei bine, ea pierde ceea ce practic îi dă unitatea de a face ceva în viaţa ei întreg. Ea a pierde omul e în dragoste cu, dar ea pierde, de asemenea, planul ei toată viaţa, şi ea e atât de tânără pentru a avea să fie forţat într-o decizie de genul asta. E doar o versiune glorificat, elaborat de cele mai grave destrămării aţi fost vreodată prin intermediul. Dintr-o data te întrebare totul. Dintr-o data nu stii nimic si esti scăzut în mijlocul unui ocean de îngheţare rece. Ciudat, am un caracter care este suficient de cald si stralucitor de ajuns pentru a scoate ei de faptul că, şi este cu adevărat grozav-intestinal. Deoarece perfect ca Iacov este pentru ea, ea deţine pe un ideal, dragostea de foc final că ea are pentru Edward, chiar dacă nu este confortabil, nu este practică şi nu este o idee bună.

Acest lucru ciudat se întâmplă atunci când sunteţi într-un film care are un anumit nivel de succes. Oamenii incep sa oferindu-va tot felul de lucruri, şi ei chiar se aşteaptă să le facă pentru că va fi bun pentru cariera ta. Nu este vorba despre integritatea proiectului sau ceva de genul asta. Este creşterea despre profilul dvs. şi toate tampenia asta.

Am fost doar în Botswana din Africa. Am vrut să înveţe ceva despre lume. Ma simt foarte ignorant ori de câte ori plec din ţară. Nu ştiu o mulţime de lucruri, şi chiar vreau să. M-am gândit că de calatorie este o modalitate buna de a începe, dacă doriţi cunoştinţe. Ca, daca nu stii ceva despre o ţară, apoi du-te si verifica-l. Asta e ceea ce am făcut.

Privire la modul de viata ei sa schimbat de la Răsărit: Viata mea nu sa schimbat. Cele mai multe cazuri mă găsesc în diferite sunt decât au fost un an în urmă, dar eu nu s-au schimbat ... Cu toate acestea, o fată normală de 18 ani, s-ar schimba într-un an. Dar face lucrurile mult mai uşor. Mi-ar face gratuit în fiecare zi, [chiar] dacă nimeni nu a văzut-o. Nu pot descrie cat de bine se simte de fapt de a avea ceva care este cu adevărat în inima şi sufletul tău care afectează de fapt oameni. Şi asta e uimitor. Deci, asta e cea mai mare schimbare.

Dacă vrea să continue a face filme sau a merge la colegiu: am absolut nici o previziune. Am folosit să cred că am avut o gramada cand eram mai tanar. Am muncit din greu la şcoală pentru a oferi opţiuni de mine, şi am luat literalmente aceste opţiuni şi le aruncaţi în toaletă. Intenţionat - nu pentru a face acest sunet total negativ. Este ceea ce vreau. Vreau să păstraţi faci ceea ce fac. Este amuzant, oamenii mă întreabă tot timpul: "Ce faci pentru a te distra? Ce faci atunci când nu sunteţi în calitate? " Este un lucru ciudat, care acţionează. Este o afacere, este un loc de muncă, tot aşa. Tot ce este, este auto-reflecţie. Ai grija doar opri niciodată despre oameni şi niciodată nu am oprit să fac asta, asa ca sunt sigur ca vom infiltra în alte zone ale vieţii mele. Vreau să scriu. Nu merg la şcoală pentru că eu nu pot lua structura de ea, dar eu nu am de gând să se oprească de învăţare.

De obicei, eu vin şi se aşează la mese rotunde in America si se uita la mine ca "ceea ce este în neregulă cu tine?" Doar pentru ca nu se potrivesc ... nimeni nu se încadrează în cadrul care actrite tipice tinerilor la Hollywood a face, dar încearcă să. Ei încearcă să fie acest lucru. Încercaţi să memoreze răspunsuri şi să facă toată lumea fericită. Asta e asa de oribil si infricosator pentru mine. Deci, atunci când nu sunteţi că, veţi obţine criticat pentru asta. Ai criticat pentru a fi cinstit şi criticate pentru că sunt nervos. Deci, asta e un fel de enervant. I a face o zi întreagă de presă şi apoi mi-am lua apeluri de la oameni care sunt ca publicitate, "aţi putea dori să fie un pic mai mult Bulbuc". Şi eu sunt ca, "nu". Oamenii devin foarte supărat în statele. Este ciudat. Ventilatoare de carte în special. Ei nu mă înţelegi. Ceea ce este bine. Cred ca nu prea conteaza cine sunt eu, doar aspectele care le place filmul.

Pe interviuri face: Autoevaluarea nu este punctul meu forte, şi sunteţi constant cerut să te critica. Trebuie doar a petrecut trei luni pe un set şi toată viaţa ta este înfăşurat în care - şi atunci e ca si cum, "Bine, să definească acest drept acum în cinci secunde." Eu nu pot face asta. Am folosit pentru a obţine astfel nervos care mi-ar deveni o cu totul altă persoană - şi apoi le-ar crede că am fost eu. Deci am încercat să mă calmez, dar nimeni nu vreodată de gând să scrie, "Oh, ea e de fapt doar o destul de f --- în" pui mediu, care iubeste cu adevarat ceea ce face. " Asta nu se va întâmpla.

Privire la modul de faima a schimbat viaţa ei: Nu e nimic ce puteţi face despre el, să fiu sincer. Nu-mi părăsesc camera mea Hotel - literalmente, eu nu. Eu nu vorbesc cu nimeni despre viaţa mea personală, şi poate că perpetueaza, de asemenea. Dar este foarte important să proprii tot ce ai şi păstraţi-l pentru tine. Asta a spus, singura cale pentru mine să nu aibă pe cineva ştie unde m-am dus cu o noapte înainte este dacă nu am merge deloc. Sunt de tranzacţionare. Depinde de ce chef am inch Unele nopţi, cred, "Stii ce? Nu-mi pasă. Am de gând să fac ceea ce vreau să fac. " Apoi, a doua zi cred, "Ugh. Acum, toată lumea crede că am de gând pentru a obţine atenţia. " si eu sunt ca, "Nu, de fapt, pentru un al doilea, a crezut că poate aş putea fi ca o persoană normală."

Discursul dupa ce a castigat un Bafta Orange (2010): Wow. Mulţumesc. Cred ca prima am să le mulţumesc tuturor fanilor de Răsărit pentru a dovedi din nou şi din nou a fi cel mai devotat şi atent fani vreodată. Având în vedere acest lucru este votat, este datorată de credit astfel încât să le mulţumesc. Pentru alţi actori nominalizaţi, sunt atat de blown away de tine că eu nu pot descrie chiar ea. Pentru a fi votat printre voi este doar copleşitoare. Şi aş dori să salut pe familia mea.
ramonika-rbd-twilight
ramonika-rbd-twilight

Mesaje : 133
Data de înscriere : 11/07/2010
Varsta : 29
Localizare : Lupeni

Sus In jos

Biografie Empty Re: Biografie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum